‼️РІВНЕНСЬКА ЄПАРХІЯ УПЦ ОРГАНІЗОВУЄ ЗДАЧУ КРОВІ, ДОЄДНУЙТЕСЬ!

4 січня о 9.00 священники та миряни здаватимуть кров на потреби ЗСУ. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.
Кров здаватимуть в обласному центрі служби крові за адресою: вулиця Степана Бандери, 31. Долучитись можуть усі бажаючі.
Відповаідальний: керівник соціального відділу протоієрей Петро Перетятко, номер для довідок: 0973369416
Донорами крові в Україні можуть бути здорові люди віком від 18 років і вагою від 50 кг.
• За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
• Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.
• Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
• Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).
• Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.
• Не паліть за 2 годин до донації.

• Що робити під час здачі крові
• Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання. Під час здачі крові повідомте персонал, якщо ви почуваєте себе недобре. Обов’язково повідомляйте лікаря про можливі ускладнення під час здавання.
Що робити після здачі крові
• відпочиньте протягом 10 хвилин;
• з’їжте легку їжу та випийте солодкий чай;
• протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якою брали кров;
• старайтесь уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин;
• не вживайте алкогольні напої раніше ніж через 8 годин;
• намагайтесь часто та регулярно харчуватися протягом двох діб;
• вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб;
• приходьте ще раз здати кров через відновний термін: після здачі крові повинно пройти не менше 60 днів, перш ніж донор зможе знову здавати кров.
Чоловікам рекомендовано здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам – 4 разів на рік.

На сайті: https://rivne.church.ua/2024/01/02/rivnenska-yeparkhiya-upts-orhanizovuye-zdachu-krovi-doyednuytes-2/