Храм святих первоверховних апостолів Петра і Павла м. Рівне

Хор

Молиться регент – молиться хор. Молиться хор – молиться храм”.

Легкий помах руки, зосереджений погляд, посмішка – і музична формула готова. Так щоразу проживає своє маленьке музичне життя регент. Чарівна комбінація тісного зв’язку. Здається, кожен наодинці, і водночас з Богом і в Бозі. Разом, і одночасно – душевне соло для Творця.

Літургія – маленьке життя. Щоразу спів та молитва – маленька жертва перед Всевишнім та вдячність за Його милосердя.

Вже не один десяток років “музична команда” Петро-Павлівського храму акомпанує священикам під час служб.

З травня 2014 року щонеділі звершуються дві Літургії.

Учасники хору раннього богослужіння готові до співу о 6.30 год. Перша недільна Літургія звершується у супроводі камерного хору під керівництвом регента Борисюк Оксани.

Підбір нотного репертуару, регулярна репетиційна робота раннього складу хору відбувається у зручний для учасників час в малій залі старого храму. Натхненницею в роботі над гармонією і збагаченням нотної бібліотеки стала одна з прихожанок храму.

Пізня Літургія традиційно розпочинається о 9.00 год. На свою кліросну варту заступає інший склад хору під керівництвом регента Рачинської Ксенії. Часто до співочого виконання другої Літургії приєднується дитячий церковний хор та різні форми співочих камерних ансамблів.

Ведучі голоси кожної партії відшліфовують звучання нотного матеріалу в зручний для всіх учасників час, зазвичай на буднях. Мала зала старого храму декілька разів на тиждень перетворюється на репетиційну базу для наших церковних співочих колективів.

На великі свята хорова родина храму об’єднується у зведений хор під керівництвом одного з регентів.

Легкий помах руки, зосереджений погляд – і нотний ряд слухняно перетворюється в музичний шедевр. Звучить мажор або мінор, рішуче форте або молитовне піано. Незрозуміла термінологія вміло стає милозвучною та насиченою. Літургія одягається в голос та звук. Хорове багатоголосся заповнює храм. Велично, святково і завжди ніби вперше. Тут кожен учасник важливий та особливий, кожен голос цінний та унікальний. Так всі разом складають єдиний музичний організм. Неможливо у цій справі без терпіння та старання, смирення та пильної уваги. Адже найперше відгукується серце, а вже потім тішиться слух.

Хор

Хор після першого Богослужіння у новому храмі 12.07.2007

Доброю співочою традицією від 2005 року стало Різдвяне вертепне дійство з концертним вечором колядок. Цей захід об’єднує всі хорові колективи храму. Кожен співочий гурт спеціально вивчає і демонструє свій пісенний святковий репертуар.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:

Засновано церковний хор 12 липня 1993 року.

19932005 – перший регент – Костюкович Анастасія – випускниця Кременецького Духовного училища.

2005-2017– регент – Іванчук Валентина – випускниця Рівненського державного гуманітарного університету.

З 19.05. 2013 – регент – Борисюк Оксанавипускниця Городоцького Духовного училища.

З 01.03. 2017– регент – Рачинська Ксенія – випускниця Городоцького Духовного училища (диплом з відзнакою).

ФОТОГАЛЕРЕЯ хору:

  

Переглядів: (4523)

Перейти до панелі інструментів